Producenci obrączek

STELMACH 

 
  Historia firmy STELMACH sięga roku 1919. Firma początkowo zajmowała się produkcją biżuterii ze srebra i złota. Po roku 1989 wyspecjalizowała się w produkcji obrączek ślubnych. 
PZ STELMACH jest obecnie największym producentem obrączek w Polsce. Współpracujemy z tą firmą od kilkunastu lat i możemy zagwarantować, że ich wyroby wyróżniają się perfekcyjną jakością. Jako jeden z nielicznych producentów w Europie firma jest w stanie wykonać praktycznie każdy wzór obrączki z różnych materiałów (platyna, złoto, pallad, srebro, tytan) w różnych próbach. Oferuje przy tym dużą gamę opraw kamieni i wykończenia powierzchni obrączek. Wszystkie obrączki można zamówić w wersji komfortowej z wyobloną (soczewkową) powierzchnią wewnętrzną. 


   Obrączki STELMACH zawdzięczają swoją doskonałą jakość wieloletniemu doświadczeniu i zastosowanej technologii. Obrączki produkowane są w technologii bezszwowej z rur złotych odlewanych, kalibrowanych i ciągnionych w oparciu o technologię odlewniczą firmy Schultheiss GmbH. Doskonały surowiec gwarantuje najwyższej jakości produkt końcowy.Najwyższą jakość obróbki w technologii CNC zapewnia linia technologiczna firmy Benzinger GmbH - czołowego producenta obrabiarek CNC.Nowa siedziba firmy:*****************************

ZIRKON

    Firma ZIRKON należy do czołowych producentów obrączek w Polsce. Wszystkie modele wytwarzane są w technologii bezszwowej, która gwarantuje najwyższą jakość i wytrzymałość. W zależności od upodobań klienta profil od strony wewnętrznej może być płaski lub wyoblony (soczewkowy). Producent umożliwia dość swobodną modyfikację zaprezentowanych wzorów. Można zmienić kolor złota, sposób wykończenia powierzchni (mat, poler), wielkość i rodzaj osadzonych kamieni. Tak jak w przypadku pozostałych producentów zapewniona jest korekta rozmiaru każdej obrączek w przyszłości.*******************************

BREUNING

    Niemiecka firma BREUNING (czytaj: brojning) jest światowym leaderem w produkcji obrączek. Firma mieści się w Phorzheim i zatrudnia blisko 1000 pracowników. Ich produkty są eksportowane do kilkudziesięciu krajów na całym Świecie. Ponadczasowe wzornictwo i perfekcyjną jakość obrączki Breuning zawdzięczają 100-letniej tradycji oraz nowoczesnym technologiom wykorzystanym w procesie produkcji. Wiele rozwiązań technologicznych i wzorów chronionych jest patentami.
     Firma TAXOR jest dystrybutorem obrączek BREUNING w Polsce. Obrączki BREUNING, pomimo stosunkowo wysokiej ceny, cieszą się dużym powodzeniem wśród polskich klientów - głównie ze względu na ich perfekcyjną jakość.
 
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O OBRĄCZKACH BREUNING:

 • Wszystkie obrączki BREUNING są wykonane w technologii bezszwowej bez łączenia na obwodzie. Zwiększa to wytrzymałość obrączki i zapewnia możliwość korekty rozmiaru bez ryzyka pęknięcia.
 • Obrączki produkowane są z najwyższej jakości stopu złota. Ma to wpływ na jakość obrączek.  Czystość stopu gwarantuje nienaganną optykę, brak przebarwień i zapewnia odpowiednie właściwości mechaniczne umożliwiające w przyszłości korektę rozmiaru.
 • Wszystkie obrączki BREUNING mają przekrój soczewkowy. Poprawia to komfort noszenia obrączki.
 • Do produkcji obrączek używa się złota o czterech kolorach: żółtego, białego, różowego i czarnego. Elementy w obrączkach wielokolorowych łączone są metodą sienteringu czyli spiekania w temperaturze bliskiej temperaturze topnienia. Uzyskana taką metodą spoina jest idealnie równa, bez przebarwień i jest bardzo wytrzymała..
 • W obrączce damskiej mogą być oprawiane wyłącznie wysokiej klasy brylanty W/SI lub TW/IF. Nie ma możliwości oprawy cyrkonii.
 • Każda obrączka jednokolorowa może być wykonana z dowolnego koloru złota: żółtego, białego lub różowego.
 • Białe złoto stosowane przez firmę Breuning nie zawiera niklu. Kolor biały uzyskuje się przez dodanie do stopu złota kilkunastu procent palladu. Jest to istotne dla alergików. Elementy z białego złota są dodatkowo pokrywane rodem - metalem z grupy platynowców.
 • Obrączki można w dużym zakresie modyfikować. Można zmienić szerokość, kolor złota fakturę powierzchni, oprawę kamieni itp. Stwarza to ogromne możliwości tworzenia nowych wzorów. Wszelkie odstępstwa od standardowego modelu wymagają konsultacji z producentem, na co potrzebujemy z reguły 2-3 dni. W przypadku chęci dokonania zmian prosimy o kontakt przez kliknięcie przycisku "Zapytaj o produkt" przy wybranym modelu obrączek.
 • Obrączki produkuje się ze złota próby 585 (14 kr.) i 750 (18 kr.).
 • Grawer wewnętrzny (ok. 23 znaków) jest wykonywany gratis.
 • Termin realizacji zamówień - 21 dni.
 • Do uruchomienia zlecenia wymagamy w przypadku obrączek Breuning 20% - 30% zaliczki.
 • Obrączki BREUNING objęte są wieczystą gwarancją producenta.
 • Producent zapewnia korektę rozmiaru każdej obrączki.*******************************

SAINT MAURICE

    Niemiecka firma SAINT MAURICE jest jednym z największych producentów obrączek w Europie. Ich produkty są eksportowane do wielu krajów na całym Świecie. Obrączki Saint Maurice wyróżnia ponadczasowe wzornictwo i doskonała jakość wykonania.
    TAXOR jest od kilku lat współpracuje z tą firmą. Obrączki Saint Maurice cieszą się coraz większym powodzeniem wśród polskich klientów, którzy przede wszystkim doceniają ich perfekcyjną jakość.
 
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O OBRĄCZKACH SAINT MAURICE:

 • Obrączki SAINT MAURICE są wykonane w technologii bezszwowej. Taka obrączka jest bardziej wytrzymała, gdyż nie ma bez łączenia na obwodzie. Zwiększa to znacznie wytrzymałość obrączki i umożliwia w przyszłości powiększenie lub zmniejszenie bez ryzyka pęknięcia.
 • Obrączki produkowane są z czystego złota z dodatkiem najwyższej klasy ligur. Czystość użytych materiałów ma istotne znaczenie gdyż zapewnia dobre właściwości mechaniczne, brak przebarwień na powierzchni i dużą odporność na czynniki chemiczne.
 • Wszystkie obrączki SAINT MAURICE są wyoblone od wewnątrz.. Soczewkowy kształt poprawia znacznie komfort noszenia obrączki.
 • Do produkcji obrączek używa się różnych kolorów złota, które łączone są ze sobą metodą sienteringu czyli spiekania. Spoina jest równa, bez przebarwień i jest bardzo wytrzymała. Dzięki temu obrączkę można w przyszłości  wielokrotnie odnawiać i korygować rozmiar.
 • W obrączce damskiej można oprawić wyłacznie wysokiej klasy brylanty..
 • Każda obrączka jednokolorowa może być wykonane z żółtego, białego lub różowego złota.
 • Białe złoto używane do produkcji nie zawiera niklu. Dla uzyskania białego koloru złota wykorzystuje się metal szlachetny - pallad.
 • Poszczególne wzory można modyfikować. Modyfikacja wzoru wymaga dokonania uzgodnień z producentem i indywidualnej wyceny. Z reguły potrzebujemy na to 2-3 dni. W przypadku chęci dokonania zmian proszę zadać pytanie przez przycisk "Zapytaj o produkt".
 • Obrączki produkuje się ze złota próby 585 (14 kr.) i 750 (18 kr.).
 • Grawer wewnętrzny (ok. 23 znaków) jest wykonywany gratis.
 • Termin realizacji zamówień - 21 dni.
 • Do uruchomienia zlecenia wymagamy w przypadku obrączek Saint Maurice 20% - 30% zaliczki.
 • Obrączki SAINT MAURICE objęte są gwarancją producenta.
 • Producent zapewnia w przyszłości korektę rozmiaru każdego modelu obrączek.********************************************

SWEPOL

   Firma SWEPOL - to jeden z najlepszych producentów najdłużej działający w tej branży na polskim rynku.  Wszystkie obrączki wytwarzane są w technologii bezszwowej i są doskonałej jakości. Każda obrączka może być wykonana z płaską lub wyobloną (soczewkową) powierzchnią wewnętrzną. Producent umożliwia liczne modyfikacje biżuterii. Można zmienić kolor złota, sposób matowania powierzchni, wielkość i jakość rodzaj oprawionych diamentów lub cyrkonii. Firma gwarantuje możliwość powiększenia lub zmniejszenia obrączek złotych w przyszłości oraz odnowienie biżuterii.

    Spółka SWEPOL jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła produkcję obrączek tytanowych. Obrączki z tytanu cieszą się w ostatnich latach coraz większym powodzeniem. SWEPOL opanował technikę łączenia tytanu ze złotem i srebrem uzyskując w ten sposób bardzo ciekawe wzory. Obrączki tytanowe SWEPOL są doskonałej jakości. W damskiej obrączce podobnie jak w obrączkach złotych można oprawić cyrkonie lub brylanty. Również w tym przypadku firma zapewnia możliwość korekty rozmiaru w przyszłości.*********************************************

ŁAZUR

   Firma ŁAZUR - to renomowany polski producent obrączek i biżuterii z długoletnią tradycją. Nowoczesna linia technologiczna wykorzystująca technologię bezszwową gwarantuje najwyższą jakość wytwarzanych obrączek ślubnych. Większość modeli posiada w standardzie wyoblenie (soczewkę) od strony wewnętrznej, co zapewnia znacznie wyższy komfort noszenia. Stosowana technologia umożliwia modyfikację prawie każdej obrączki w stosunku do wersji katalogowej.  Można zmienić poszczególne wymiary, jak szerokość, wysokość profilu, sposób wykończenia powierzchni, wielkość, ilość i rodzaj osadzonych kamieni. Każdy model można wykonać z żółtego, białego lub różowego złota. W przypadku obrączek wielokolorowych dopuszczalna jest dowolna kombinacja kolorów. Białe złoto może być niklowe lub palladowe. Firma TAXOR zapewnia korektę rozmiaru każdej obrączki tego producenta.

*********************************************

ZŁOTY SKORPION

   Firma ZŁOTY SKORPION jest jednym z czołowych producentów obrączek w Polsce. Obrączki są produkowane w technologii bezszwowej ze złotych rur odlewanych i ciągnionych. Nowoczesne obrabiarki firmy Bezinger sterowane numerycznie (CNC) zapewniają produkowanym obrączkom doskonałą światową jakość porównywalną z najlepszymi firmami europejskimi. Na uwagę zasługuje zróżnicowane i oryginalne wzornictwo. Ciekawe oprawy brylantów lub cyrkonii wyróżniają obrączki tej firmy na tle innych polskich producentów. Złoty Skorpion ciągle poszukuje nowych wzorów wprowadzając nowe bardzo oryginalne kolekcje obrączek ślubnych. Dużym powodzeniem cieszy się oryginalne wzory kolekcji Prestige. Firma jubilerska Złoty Skorpion jest bardzo elastyczna i umożliwia w dużym zakresie modyfikację obrączek w stosunku do wersji katalogowej. Można na życzenie zmienić wagę, szerokość, kolor złota, wykończenie powierzchni i oprawę kamieni. Większość modeli posiada profil soczewkowy, czyli wyoblenie wewnątrz. Taka obrączka jest wygodniejsza w noszeniu. Firma udziela gwarancji na swoje wyroby i zapewnia w przyszłości korektę rozmiaru i odnowienie obrączek.

Dołącz do nas

Newsletter

Chcesz byc na bieżąco? Zapisz się na newsletter.

Kontakt

Firma Jubilerska Taxor
+33 8614942, jubiler@taxor.pl
ul. Kościuszki 20
34-300 Żywiec
woj. śląskie
Akceptuję

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Szczegóły znajdziesz w

Polityka prywatności Spółki TAXOR.