Jak zmierzyć rozmiar obrączki

   Właściwy pomiar rozmiaru obrączki jest niezwykle ważny i wymaga sporego doświadczenia od personelu. Obrączki z reguły nosimy przez cały czas i komfort jest w tym przypadku bardzo istotny. Dobre dopasowanie obrączki zależy od wielu czynników, które należy uwzględnić przy dobieraniu rozmiaru. Niewielu klientów zdaje sobie sprawę z tego, że rozmiar jest powiązany z rodzajem obrączki. Właściwie dopiero po wybraniu konkretnego modelu powinno się przystąpić do określenia rozmiaru.
   Istotne znaczenie ma tu szerokość obrączki i to czy obrączki posiadają wyoblenie od strony wewnętrznej i jaki jest promień tego wyoblenia. Podczas pomiaru należy uwzględnić również takie czynniki jak pora roku (temperatura), pora dnia, zmęczenie, kształt palców (wielkość kostki). Powinno się także uwzględnić indywidualne cechy osoby np. tendencję do puchnięcia palców. Możemy zapewnić, że w tym względzie nasze konsultantki moją ogromne doświadczenie.


  Przy zakupach przez internet wysyłamy naszym klientom pierścienie miarowe. Można wówczas spokojnie pomierzyć w domu rozmiary o różnych porach dnia i mieć pewność, ze obrączki będą pasować. Konieczna jest przy tym telefoniczna pomoc naszej konsultantki, która wyjaśni jak dobrze określić rozmiar dla wybranego wzoru obrączek.


            W większości krajów europejskich stosuje się miarę jubilerską, która określa rozmiar pierścionka jako obwód w mm pomniejszony o 40 mm, tzn jeżeli rozmiar pierścionka wynosi 15 tzn, że palec ma 55 mm obwodu.
Poniższa tabela pokazuje zależność pomiędzy średnicą a rozmiarem oraz miary stosowane w innych krajach.


Dołącz do nas

Newsletter

Chcesz byc na bieżąco? Zapisz się na newsletter.

Kontakt

Firma Jubilerska Taxor
+33 8614942, jubiler@taxor.pl
ul. Kościuszki 20
34-300 Żywiec
woj. śląskie
Akceptuję

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Szczegóły znajdziesz w

Polityka prywatności Spółki TAXOR.