Historia firmy TAXOR

Początki firmy "TAXOR" sięgają roku 1982. Powstał wówczas w Żywcu prywatny zakład usługowy specjalizujący się w naprawie zegarków elektronicznych. W kolejnych latach działalność została poszerzona o import części do zegarków i zegarków a później również sprzętu RTV i biżuterii. W 1989 roku powstała w Bielsku-Białej hurtownia TAXOR, która zaopatrywała w zegarki, biżuterię i sprzęt elektroniczny sklepy w całej Polsce. Hurtownia działała do połowy lat 90-tych.

W latach 90-tych stopniowo działalność firmy zaczęła się koncentrować na branży jubilerskiej. W 1991 roku powstał pierwszy firmowy salon jubilerski w Żywcu przy ul.Kościuszki 20 firmy TAXOR. W kolejnych latach został on rozbudowany i dziś jest jednym z największych sklepów jubilerskich w Polsce. W pięknym zabytkowym wnętrzu starej kamienicy zakupy mają szczególny urok. Bogata oferta i miła obsługa przyciąga klientów z odległych zakątków naszego kraju. Liczną grupę naszych klientów stanowią turyści odwiedzający Żywiec a także Słowacy. W ostatnich latach firma rozwija sieć własnych sklepów ulokowanych w Centrach Handlowych. Ostatnią inwestycją jest salon jubilerski TAXOR w Centrum Handlowo-Rozrywkowym GEMINI PARK w Bielsku- Białej.

Od wielu lat specjalnością firmy TAXOR są obrączki ślubne. TAXOR jest dystrybutorem największych producentów obrączek w Europie firmy Breuning i Sait Maurice. Oferta obrączek krajowych obejmuje wszystkich liczących się w Polsce producentów obrączek. Na miejscu można zobaczyć i przymierzyć tysiące wzorów. Większość można swobodnie modyfikować według własnego pomysłu. 

Kilka lat temu rozpoczęliśmy produkcję pierścionków i koczyków złotych w próbie 375. Dzięki doskonałej jakości nasza biżuteria ze złota 9-karatowego cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych klientów. Jesteśmy również producentem biżuterii artystycznej ze srebra i kamieni szlachetnych. Wyroby te dostępne są również w sprzedaży hurtowej.
 
Nasza pracownia jubilerska dysponuje nowoczesnymi urządzeniami do naprawy i renowacji biżuterii. Posiadamy również komputerowe grawerki, które umożliwiają wykonanie grawerunku na różnych przedmiotach.
Prowadzimy także skup złomu złota i srebra oraz wymianę złomu na wyroby gotowe.

"TAXOR" jest firmą rodzinną. Przedsiębiorstwo zatrudnia dziś 30 pracowników.

Dołącz do nas

Odwiedź nas na Facebooku

Newsletter

Chcesz byc na bieżąco? Zapisz się na newsletter.

Kontakt

Firma Jubilerska Taxor
+33 8614942, jubiler@taxor.pl
ul. Kościuszki 20
34-300 Żywiec
woj. śląskie
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Szczegóły znajdziesz w

Polityka prywatności Spółki TAXOR.