Historia firmy TAXOR

Początki firmy "TAXOR" sięgają roku 1982. Powstał wówczas w Żywcu prywatny zakład usługowy specjalizujący się w naprawie zegarków elektronicznych. W kolejnych latach działalność została poszerzona o import części do zegarków i zegarków a później również sprzętu RTV i biżuterii. W 1989 roku powstała w Bielsku-Białej hurtownia TAXOR, która zaopatrywała w zegarki, biżuterię i sprzęt elektroniczny sklepy w całej Polsce. Hurtownia działała do połowy lat 90-tych.

W latach 90-tych stopniowo działalność firmy zaczęła się koncentrować na branży jubilerskiej. W 1991 roku powstał pierwszy firmowy salon jubilerski w Żywcu przy ul.Kościuszki 20 firmy TAXOR. W kolejnych latach został on rozbudowany i dziś jest jednym z największych sklepów jubilerskich w Polsce. W pięknym zabytkowym wnętrzu starej kamienicy zakupy mają szczególny urok. Bogata oferta i miła obsługa przyciąga klientów z odległych zakątków naszego kraju. Liczną grupę naszych klientów stanowią turyści odwiedzający Żywiec a także Słowacy. W centrach handlowych w Żywcu i Bielsku-Białej powstały w ostatnich latach salony firmowe.

Od wielu lat specjalnością firmy TAXOR są obrączki ślubne. TAXOR jest dystrybutorem największych producentów obrączek w Europie firmy Breuning i Saint Maurice. Oferta obrączek krajowych obejmuje wszystkich liczących się w Polsce producentów obrączek. Na miejscu można obejrzeć i przymierzyć tysiące wzorów. Większość z nich można swobodnie modyfikować według własnego pomysłu. 

Kilka lat temu rozpoczęliśmy produkcję pierścionków i koczyków złotych w próbie 375. Dzięki doskonałej jakości nasza biżuteria ze złota 9-karatowego cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych klientów. Jesteśmy również producentem biżuterii artystycznej ze srebra i kamieni szlachetnych.
 
Nasza pracownia jubilerska dysponuje nowoczesnymi urządzeniami do naprawy i renowacji biżuterii. Posiadamy również kilka grawerek laserowych i mechanicznych, które umożliwiają wykonanie grawerunku na przedmiotach wykonanych z różnych materiałów: metalu, szkła, drewna czy laminatach.

Prowadzimy także skup złomu złota i srebra oraz wymianę złomu na wyroby gotowe.

"TAXOR" jest firmą rodzinną. Przedsiębiorstwo zatrudnia dziś ponad 30 pracowników.

Dołącz do nas

Newsletter

Chcesz byc na bieżąco? Zapisz się na newsletter.

Kontakt

Firma Jubilerska Taxor
+33 8614942, jubiler@taxor.pl
ul. Kościuszki 20
34-300 Żywiec
woj. śląskie
Akceptuję

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Szczegóły znajdziesz w

Polityka prywatności Spółki TAXOR.